O tom jak je instagram alá volná platforma

O tom jak je instagram alá volná platforma

Tak po delší odmlce je to opět jeden z příběhů Kavárníka v Klidu. Tentokrát se ale článek nebude úplně věnovat ani vývoji Kafe v Klidu. Ani žádným novinkám na poli kávové kultury, nýbrž instagramu jako "přátelské" a "volné" platformě pro vyjádření svého názoru.

Asi hodně z nás bere Instagram jako přátelskou a více méně volnou platformu. Na které může sledovat, kteří mu jsou nějakým způsobem „blízcí“. Ať už typem nebo vzhledem jeho fotek, ale i třeba svými názory. Nebo prostě a jednoduše sdílet svůj život, a tak nějak i vyjadřovat své názory a svůj pohled na svět. I já patřil do této skupiny lidí. Věděl jsem, že samozřejmě nesmím nikoho veřejně zesměšňovat, či urážet. Ukazovat ženskou nahotu a mnoho dalších věcí. Ale…

Jak už asi někteří z vás zjistili, tak mi byl zablokován jak můj instagramový účet @kavarnikvklidu, tak i profil kavárny @kafevklidu. A teď si asi řeknete proč. Ano, já si řekl to stejné, a i nějakou dobu přemýšlel. „Proč? Vždyť jsem nic špatného neudělal…“ To je právě ten problém toho, co se vám snažím v tomto článku nastínit. Slovy klasika: „Rozšířil se nám zde takový nešvar.“ Bohužel se nám sem opět nejspíš vrací v nějakém menším či větším měřítku jakási cenzura toho co kde zveřejňujete. Instagram má ve svých podmínkách, které tedy asi moc lidí nečte, že vám může bez jakéhokoliv předchozího upozornění dočasně zablokovat. Což se asi stalo nejednomu z vás. Ale má právo vám bez jakýchkoliv předchozích upozornění i kompletně nevratně smazat váš profil. Pokoušel jsem se ze svého osobního profilu dopsat na jakousi podporu, ale jak jsem čekat, tak bez jakékoliv odezvy. Jediným problémem, který jsem na obou svých profilech dělal je zveřejňování příspěvků, kde jsem vyjadřoval svůj nesouhlas s vládními nařízeními. A očividně se to někomu nelíbilo. Je samozřejmě možné, že to tak není, ale je to jediný spojovací můstek mezi těmito dvěma profily. Takže po více jak tříletém snažení nabrat sledující a budování značky Kafe v Klidu i na internetu. Po skoro ročním pozastavení činnosti v podobě toho, že si můžete v klidu zajít na kafe. Je potřeba o sobě dát sem tam vědět, že jste ještě jako podnik „neumřeli“. Opět se mi tu jen jeví otazník, zda to není součást celkové devastace podnikatelů, a nejen malých podniků.

Byl jsem proto nucen založit nové profily @kavarnikvklidu.coffee a @kafevklidu.coffee a začneme budovat opět znova. Budu tedy moc rád, když se přidáte opět k „bandě“ Kafe v Klidu a jakmile otevřu, tak opět dorazíte na kafčo. Dejte i klidně vědět do komentářů, jaký na to máte názor. Nebo jestli se vám taky někdy stalo, že vás Instagram bez jakýchkoliv předchozích upozornění smazal.

Loučím se s vámi

Kavárník v Klidu

Komentáře ke článku

Přidejte komentář

Přihlást k odběru

Chcete dostávat informace o nových článcích no nějaké zajímavé informace ze života kavárníka nebo nějaké tipy a triky? Jednoduše zadejte svůj e-mail a je to.

(nebojte nejedná se o žádný spam)